Kredyt frankowy – co dalej?

Kredyty zaciągnięte przez klientów polskich banków we franku szwajcarskim, przysparzają bólu głowy wielu z nas. W internecie nie brakuje informacji odnośnie możliwości tzw. „odfrankowienia” umowy kredytu bądź jej unieważnienia. 

I tak, rzeczywiście najnowsze orzecznictwo Sądów w tej materii jest zdecydowanie prokonsumenckie i daje możliwość unieważnienia umowy w przypadku wielu zobowiązań kredytowych zaciągniętych w walucie CHF.

Pamiętać należy jednak, że każda umowa wymaga indywidualnej i pogłębionej analizy, a w toku postępowania sądowego to kredytobiorca będzie musiał zaoferować Sądowi materiał dowodowy na poparcie swoich racji.

W ostatnich tygodniach wiele banków rozpoczyna kampanie ugodowe i proponuje swoim klientom „spotkanie w środku drogi”. Rozwiązanie takie dla części kredytobiorców może oczywiście okazać się korzystne i a’priori negować go nie można, natomiast zawsze na uwadze trzeba mieć fakt, iż w wypadku uznania umowy za nieważną w zależności od kwoty zaciągniętego kredytu oraz dotychczasowej historii spłat możliwe może okazać się nawet całkowite rozliczenie zaciągniętego zobowiązania. 

Kancelaria Adwokacka Adwokata Cezarego Chrzanowskiego z siedzibą w Łomży, oferuje swoim klientom pomoc prawną polegającą zarówno na analizie umów kredytów frankowych jak również kompleksową reprezentację w toku postępowania sądowego.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego oraz wizyty w siedzibie Kancelarii przy ul. Sienkiewicza 10 lok. 5B w Łomży.